سوالات متداول - RoseMD
تهران، جنت آباد جنوبی، نبش اول غربی، پلاک ۲۰، واحد ۳

سوالات متداول

الف) سوالات عمومی
سوالات عمومی در مورد خدمات و محصولات رز

نرم افزار مدیریت پرکتیس پزشکی (Medical Practice management software) که در ایران بیشتر با نام نرم افزار مدیریت مطب شناخته می‌شود، به نرم افزاری می‌گوییم که به ابزارهای متعددی مجهز است و به نحوی به مدیریت پرکتیس خصوصی شما کمک می‌کند.
نرم افزارهای مدیریت پرکتیس معمولاً دارای ابزارهای مدیریت مالی، ابزارهای کمک رسان به طبابت و فعالیت‌های بالینی (مثل پرونده الکترونیک) و ابزارهای هدایت و مدیریت مراجعین هستند. طبق آمار جهانی، بین ۴۰ تا ۵۵ درصد از پرکتیس‌های خصوصی از این نرم‌افزارها استفاده می‌کنند.

نرم افزارهای مدیریت پرکتیس (PM softwares) با نرم افزارهای مدیریت مطب (Office management softwares) متفاوت هستند. نرم افزارهای مطب معمولاً از یک بخش حسابداری و یک تقویم نوبت‌دهی تشکیل شده و تنها به مدیریت امور جاری مطب کمک می‌کند. اما نرم افزارهای مدیریت پرکتیس حیطه‌ی گسترده‌تری از ابزار دیجیتالی و مجازی را شامل می‌شوند. مواردی مثل پرونده الکترونیک سلامت (EHR)، نوبت‌دهی آنلاین و اتوماتیک، مکانیزاسیون روند پذیرش بیماران، قابلیت‌های مشاوره و ویزیت آنلاین، صدور صورتحساب و ارتباط با سازمان‌های بیمه‌گر در نرم‌افزارهای مدیریت پرکتیس پوشش داده می‌شوند.

خیر؛ RoseMD در واقع یک پلتفرم چندوجهی و جامع است که در دسته‌ی نرم افزارهای مدیریت پرکتیس جای می‌گیرد. نرم افزار مدیریت مطب RoseMD به تمام ابزارهای نرم‌افزاری استاندارد مورد نیاز پزشکان مجهز است و در صورت نیاز می‌توان تقریبا هر امکان نرم‌افزاری را به آن اضافه کرد. منتها به دلیل این که نرم‌افزارهای مدیریت پرکتیس در ایران بیشتر با نام نرم‌افزار مدیریت مطب شناخته می‌شوند، ما از این عبارت برای توصیف RoseMD استفاده می‌کنیم.

نرم افزار مدیریت پرکتیس می‌تواند زندگی شما، منشی و بیماران‌تان را آسوده‌تر کند. فواید زیادی برای این نرم افزارها وجود دارد از جمله دسترسی سریع به سوابق بیمار در پرونده الکترونیک، دریافت گزارشات مالی و بیمه‌ای با چند کلیک، کاهش خطاهای ثبتی و دفتری، کاهش فشار کاری منشی و تسهیل دسترسی بیماران به پرکتیس شما.

نرم افزارهای مدیریت مطب هم به شکل آنلاین و هم به شکل آفلاین وجود دارند. نتیجه‌ی بررسی‌های ما نشان داد که هیچ کدام از این نرم‌افزارها نیازهای واقعی پرکتیس‌های خصوصی را برآورده نمی‌کنند. نرم افزارهای آنلاین مدیریت مطب از نظر امنیت، حفظ حریم خصوصی و پایداری مشکل داشتند و نرم افزارهای آفلاین، نیازهای خیلی محدودی را برطرف می‌کردند.

پلتفرم RoseMD را به شکل تلفیقی از نرم افزارهای آفلاین و آنلاین ساخته‌ایم. نرم افزار مدیریت مطب یکی از اجزای پلتفرم RoseMD است. نرم افزار مطب دستیار الکترونیک شما در مطب بوده و برای فعالیت نیازی به اینترنت ندارد. حال اگر بخواهید از خدمات آنلاین (مثل نوبت‌دهی آنلاین) استفاده کنید، نرم افزار مطب به صورت خودکار به سایت بابیمار متصل شده و با ابزارهای آنلاین ارتباط برقرار می‌کند. ارتباط نرم افزار مطب با سرور سایت بابیمار یک ارتباط محدود و کاملاً ایمن است. اطلاعات شما و بیماران‌تان درون نرم‌افزار مطب در کامپیوترهای مطب خودتان محفوظ باقی می‌ماند و در عین حال این امکان را دارید که به ابزارهای آنلاین دسترسی داشته باشید.

ب) RoseMD
سوالات مربوط به نرم‌افزار مدیریت مطب

RoseMD بسیار بزرگ‌تر از یک نرم افزار مدیریت مطب ساده است. راهکار نرم افزاری ما دارای هسته‌ای قدرتمند بوده و بدون هیچ محدودیتی قابلیت ارتقا و توسعه دارد. می‌توان هر ابزار آفلاین یا آنلاینی را در بستر این پلتفرم پیاده سازی کرد و تمامی نیازهای نرم افزاری و دیجیتال پرکتیس شما را به بهترین شکل برطرف کرد. طراحی و برنامه نویسی RoseMD به پایدارترین و کاربر پسندانه‌ترین شکل ممکن انجام شده و روی سیستم‌هایی با حداقل توان به صورت روان و سریع اجرا می‌شود.

شما می‌توانید فشردن این لینک نرم‌افزار را دانلود و نصب کنید. آموزش‌های لازم همراه با فایل نصبی به شما ارائه می‌شود. بعد از نصب باید ثبت نام خود را تکمیل کرده و کمی صبور باشید تا هویت شما را تایید کنیم. در صورتی که در انجام هرکدام از مراحل مشکلی داشتید، می‌توانید با شماره تلفن 021-91001622 تماس بگیرید تا کارشناسان ما راهنمای‌تان کنند.

نرم افزار مدیریت مطب RoseMD را می‌توانید خریداری کنید یا آن را به رایگان دریافت کنید. برای این که RoseMD به رایگان در اختیار شما قرار بگیرد، می‌بایست در سایت بابیمار
ثبت نام کنید و حضور فعال داشته باشید. در صورتی که علاقه‌ای به حضور در بابیمار ندارید، می‌توانید نرم‌افزار را خریداری کنید. برای اطلاع از قیمت نرم افزار با ما تماس بگیرید.

خیر نسخه‌ای بسیار بهتر از دمو به شما ارائه می‌کنیم. بعد از نصب نرم‌افزار و تکمیل ثبت نام، رز مطب با تمام امکانات به مدت ۳۰ روز در اختیار شما قرار می‌گیرد تا بتوانید تمام بخش‌های آن را امتحان کنید. پس از ۳۰ روز می‌توانید نرم افزار را خریداری کنید یا با ثبت نام در سایت بابیمار به استفاده رایگان از نرم افزار ادامه دهید.

هر زمان هر مشکلی که داشتید می‌توانید با شماره تلفن 021-91001622 تماس بگیرید یا در پنل پزشک، یک تیکت پشتیبانی ثبت کنید. ایمیل، وتساپ و سایر راه‌های ارتباطی با ما در صفحه‌ی تماس با ما درج شده‌اند.

خیر برای راه اندازی هیچ کدام از بخش‌های پلتفرم RoseMD نیازی به سرور داخلی یا خارجی ندارید. تمام ابزارهای آنلاین پلتفرم روی سرور‌های ایمن و قدرتمند ما میزبانی می‌شوند. برای اتصال بین نسخه‌ی پزشک و منشی در نرم افزار مدیریت مطب فقط کافی است که کامپیوترهای مطب را به یک روتر وایفای مشترک (wifi router) متصل کنید. اتصال دو نسخه‌ی نرم افزار به صورت خودکار برقرار می‌شود.

خیر هیچ نیازی به حضور کارشناس نیست. همراه با بسته‌ی نصبی نرم افزار رز مطب، آموزش کامل راه‌اندازی و استفاده از نرم افزار برای شما ارسال می‌شود. برای راه اندازی نرم افزار مدیریت مطب RoseMD فقط کافی است نرم افزار را روی سیستم خود و منشی نصب کنید، سیستم‌ها را به یک وایفای مشترک متصل کنید و صبر کنید تا نسخه‌های منشی و پزشک به صورت خودکار به هم متصل شوند. در هر جایی از مراحل نصب و راه اندازی که دچار مشکل شدید، کارشناسان پشتیبانی ما به شما کمک خواهند کرد.

بله. بسته به نیاز پرکتیس و زمینه‌ی تخصصی شما، تیم طراحی و توسعه‌ی RoseMD می‌تواند برای شما ماژول‌ها یا ابزارهای نرم‌افزاری مختلفی طراحی کند. برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه شرایط شخصی سازی مراجعه کنید.

بله اگر در پرکتیس خود از دستیار یا منشی استفاده نمی‌کنید، می‌توانید نسخه‌ی پزشک را به تنهایی راه اندازی کنید و از همه‌ی امکانات آفلاین و آنلاین پلتفرم رز بهره‌مند شوید.

بله. شما می‌توانید لپتاپ خود را در اختیار منشی درمانگاه قرار بدهید تا مستقیم از طریق نرم افزار مدیریت مطب رز بیماران شما را مدیریت کند. یا می‌توانید برای منشی درمانگاه یا کلینیک امکان دسترسی محدود به پنل آنلاین را فراهم کنید تا منشی بتواند نوبت‌های آنلاین شما را مشاهده و پذیرش بیماران را مدیریت کند. نحوه‌ی انجام این موارد در پایگاه آموزش به تفصیل توضیح داده شده است. بعد از دریافت ثبت نام و دریافت نرم افزار، به پایگاه آموزش دسترسی خواهید داشت.

بله نرم افزار مدیریت مطب RoseMD به سامانه‌های بیمه تامین اجتماعی و بیمه سلامت متصل است و به صورت خودکار ویزیت‌ها و خدمات شما را به این مراکز ارسال خواهد کرد.

ج) ابزارهای آنلاین
سوالات مربوط به ابزارهای‌ آنلاین مثل نوبت‌دهی آنلاین

ابزارهای آنلاین نرم افزار مدیریت مطب RoseMD از طریق سایت بابیمار در اختیار پزشکان گرامی به صورت رایگان قرار می‌گیرد. با ثبت نام در سایت بابیمار، می‌توانید از خدمات نوبت‌دهی آنلاین، مشاوره آنلاین و ویزیت آنلاین استفاده کنید. شما در سایت بابیمار یک پروفایل زیبا و حرفه‌ای خواهید داشت تا بتوانید خود و پرکتیس خودتان را معرفی کنید.

RoseMD یک پلتفرم یکپارچه و کامل برای مدیریت پرکتیس شما است و استفاده از نرم افزار مدیریت مطب را به شما توصیه می‌کنیم. با این این امکان وجود دارد که بدون نصب و راه اندازی رز مطب از ابزارهای آنلاین سایت بابیمار (شامل پروفایل، نوبت‌دهی آنلاین و …) استفاده کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر با بخش فروش تماس بگیرید.

فقط به نرم افزار RoseMD نیاز دارید و یک پیام‌رسان مثل واتساپ یا اسکایپ. با نصب RoseMD امکان حضور در سایت بابیمار برای شما فراهم می‌شود که به سامانه نوبت‌دهی آنلاین برای ویزیت‌های حضوری و مجازی مجهز است. بیمار می‌تواند نوبت ویزیت آنلاین را از طریق سایت دریافت کرده و هزینه‌ی آن را از طریق درگاه پرداخت بپردازد. سپس در ساعت و روز مقرر با استفاده از راه‌های ارتباطی که شما تعریف کرده‌اید، مثلا تماس تلفنی یا از طریق واتساپ، با شما صحبت می‌کند.