سوالات پر تکرار


الف) سوالات عمومی

نرم افزار مدیریت پرکتیس پزشکی چیست؟
نرم افزار مدیریت پرکتیس پزشکی (Medical Practice management software) به نرم افزاری گفته می‌شود که به عنوان دستیاری الکترونیک به مدیریت پرکتیس خصوصی شما کمک می‌کند. نرم افزارهای مدیریت پرکتیس معمولاً دارای ابزارهای مدیریت مالی، ابزارهای کمک رسان به طبابت و فعالیت‌های بالینی (مثل پرونده الکترونیک) و ابزارهای هدایت و مدیریت مراجعین هستند. طبق آمار جهانی، بین ۴۰ تا ۵۵ درصد از پرکتیس‌های خصوصی از این نرم‌افزارها استفاده می‌کنند.
نرم افزار مدیریت مطب چیست؟
نرم افزارهای مدیریت پرکتیس (PM softwares) با نرم افزارهای مدیریت مطب (Office management softwares) متفاوت هستند. نرم افزارهای مطب معمولاً از یک بخش حسابداری و یک تقویم نوبت‌دهی تشکیل شده و تنها به مدیریت امور جاری مطب کمک می‌کند. اما نرم افزارهای مدیریت پرکتیس حیطه‌ی گسترده‌تری از ابزار دیجیتالی و مجازی را شامل می‌شوند. مواردی مثل پرونده الکترونیک سلامت (EHR)، نوبت‌دهی آنلاین و اتوماتیک، مکانیزاسیون روند پذیرش بیماران، قابلیت‌های مشاوره و ویزیت آنلاین، صدور صورتحساب و ارتباط با سازمان‌های بیمه‌گر در نرم‌افزارهای مدیریت پرکتیس پوشش داده می‌شوند.
چرا به نرم افزار مدیریت پرکتیس نیاز دارم؟
نرم افزار مدیریت پرکتیس می‌تواند زندگی شما، منشی و بیماران‌تان را آسوده‌تر کند. فواید زیادی برای این نرم افزارها وجود دارد از جمله دسترسی سریع به سوابق بیمار در پرونده الکترونیک، دریافت گزارشات مالی و بیمه‌ای با چند کلیک، کاهش خطاهای ثبتی و دفتری، کاهش فشار کاری منشی و تسهیل دسترسی بیماران به پرکتیس شما.
نرم افزارهای مدیریت پرکتیس آنلاین هستند یا آفلاین؟
نرم افزارهای مدیریت پرکتیس هم به شکل آنلاین و هم به شکل آفلاین وجود دارند. نتیجه‌ی بررسی‌های ما نشان داد که هیچ کدام از این نرم‌افزارها نیازهای واقعی پرکتیس‌های خصوصی را برآورده نمی‌کنند. نرم افزارهای آنلاین از نظر امنیت، حفظ حریم خصوصی و پایداری مشکل داشتند و نرم افزارهای آفلاین، نیازهای خیلی محدودی را برطرف می‌کردند.
پلتفرم رز به صورت آنلاین کار می‌کند یا آفلاین؟
پلتفرم رز را به شکل تلفیقی از نرم افزارهای آفلاین و آنلاین ساخته‌ایم. نرم افزار مطب یکی از اجزای پلتفرم رز است. نرم افزار مطب دستیار الکترونیک شما در مطب بوده و برای فعالیت نیازی به اینترنت ندارد. حال اگر بخواهید از خدمات آنلاین پلتفرم رز (مثل نوبت‌دهی آنلاین) استفاده کنید، نرم افزار مطب به صورت خودکار به سرور اینترنتی متصل شده و با بخش‌های آنلاین پلتفرم رز ارتباط برقرار می‌کند. ارتباط نرم افزار مطب با سرور یک ارتباط محدود و کاملاً ایمن است. اطلاعات شما و بیماران‌تان درون نرم‌افزار مطب در کامپیوترهای مطب خودتان محفوظ باقی می‌ماند و در عین حال این امکان را دارید که به ابزارهای آنلاین دسترسی داشته باشید.

ب) سوالات مربوط به پلتفرم رز

چرا باید پلتفرم رز را انتخاب کنم؟
پلتفرم رز بسیار بزرگ‌تر از یک نرم افزار مدیریت مطب ساده است. راهکار نرم افزاری ما دارای هسته‌ای قدرتمند بوده و بدون هیچ محدودیتی قابلیت ارتقا و توسعه دارد. می‌توان هر ابزار آفلاین یا آنلاینی را در بستر این پلتفرم پیاده سازی کرد و تمامی نیازهای نرم افزاری و دیجیتال پرکتیس شما را به بهترین شکل برطرف کرد. طراحی و برنامه نویسی پلتفرم رز به پایدارترین و کاربر پسندانه‌ترین شکل ممکن انجام شده و با حداقل امکانات به صورت روان و سریع اجرا می‌شود. شما می‌توانید از پلتفرم رز به مدت ۳۰ روز کاملاً رایگان استفاده کنید. همچنین بعد از خرید اشتراک برنامه، در صورت عدم رضایت از پلتفرم رز، می‌توانید بدون هیچ چون و چرایی، هزینه‌ی پرداختی خود را عودت بگیرید.
آیا پلتفرم رز شامل نرم افزار مطب هم هست؟
بله. پایه‌ی پلتفرم رز را نرم افزار مطب تشکیل می‌دهد که شامل ابزارهایی کاربردی برای مدیریت امور جاری مطب شما است. این نرم افزار روی کامپیوترهای موجود در مطب شما نصب می‌شود و به صورت آفلاین فعالیت می‌کند؛ اما اگر به اینترنت متصل شوید و از خدمات آنلاین پلتفرم رز استفاده کنید، نرم افزار مطب به طور خودکار با سرور اینترنتی پلتفرم رز ارتباط برقرار می‌کند.
پلتفرم رز به جوانب و امور انسانی پرکتیس من چه کمکی می‌کند؟
پلتفرم رز به سه ضلع انسانی پرکتیس‌های پزشکی کمک می‌کند تا زندگی آسان‌تری داشته باشند. راهکارهایی برای کمک به پزشک، منشی و بیماران در پلتفرم رز دیده شده است. وقتی هر سه ضلع مثلث پرکتیس‌های خصوصی از تجربه‌ی خدمات درمانی راضی باشند، فعالیت خدمت رسانان (پزشک و منشی) و همچنین تجربه‌ی خدمت پذیران با رضایت بیشتری همراه خواهد بود.
پلتفرم رز به حضور من در فضای مجازی چه کمکی می‌کند؟
رسمیت بخشیدن به حضور شما در فضای دیجیتال با طراحی و انتشار یک سایت کاملاً اختصاصی، مهم‌ترین کاری که پلتفرم رز می‌کند. همچنین دپارتمان خلاقیت و تیم محتوای ما آمادگی این را دارند که با ارائه آموزش‌های لازم یا خدمات تولید محتوا، حضور شما را پررنگ‌تر کنند. علاوه بر این در نسخه‌های بعدی پلتفرم رز برنامه داریم که ماژول‌هایی برای مدیریت شبکه‌های اجتماعی طراحی کنیم.

ج)سوالات پیش از خرید پلتفرم رز

برای تهیه پلتفرم رز باید چه کار کنم؟
شما می‌توانید با فشردن دکمه‌ی «دریافت پلتفرم رز» بعد از ثبت نام در سایت، لینک دریافت نرم‌افزار و آموزش‌های لازم را در ایمیل خود دریافت کنید. در صورتی که در انجام هرکدام از مراحل مشکلی داشتید، می‌توانید با شماره تلفن 021-91001622 تماس بگیرید تا کارشناسان ما راهنمای‌تان کنند. ۳۰ روز اول استفاده از پلتفرم رز رایگان است.
آیا پلتفرم رز نسخه‌ی امتحانی یا دمو (Demo) دارد؟
خیر نسخه‌ای بسیار بهتر از دمو به شما ارائه می‌کنیم. بعد از ثبت نام در سایت، پلتفرم رز با تمام امکانات به مدت ۳۰ روز در اختیار شما قرار می‌گیرد تا بتوانید تمام بخش‌های آن را امتحان کنید. پس از ۳۰ روز می‌توانید یکی از پلن‌های ما را خریداری کنید و بدون از دست رفتن اطلاعاتی که در دوره‌ی آزمایشی در نرم افزار وارد کرده‌اید، به استفاده از پلتفرم رز ادامه دهید.
اگر در نصب، راه اندازی یا کار با نرم افزار دچار مشکل شدم باید چه کار کنم؟
یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد پلتفرم رز، پایگاه آموزش جامع آن است. در این پایگاه هرچه لازم است راجع به راه‌اندازی نرم‌افزار و کار کردن با آن بدانید را به صورت متنی و تصویری آموزش داده‌ایم. با این حال هر زمان هر مشکلی که داشتید می‌توانید با شماره تلفن 021-91001622 تماس بگیرید یا در پنل پزشکان، یک تیکت پشتیبانی ثبت کنید.
آیا راه اندازی پلتفرم رز نیازی به سرور دارد؟
خیر برای راه اندازی هیچ کدام از بخش‌های پلتفرم رز نیازی به سرور داخلی یا خارجی ندارید. تمام ابزارهای آنلاین پلتفرم روی سرور‌های ایمن و قدرتمند ما میزبانی می‌شوند. برای اتصال بین نسخه‌ی پزشک و منشی در نرم افزار مدیریت مطب فقط کافی است که کامپیوترهای مطب را به یک روتر وایفای مشترک (wifi router) متصل کنید. اتصال دو نسخه‌ی نرم افزار به صورت خودکار برقرار می‌شود.
آیا برای راه اندازی نرم افزار نیاز به حضور کارشناس است؟
خیر هیچ نیازی به حضور کارشناس نیست. بعد از ثبت نام در سایت، آموزش کامل راه‌اندازی و لینک بسته‌ی آسان نصب برای شما ارسال می‌شود. برای راه اندازی پلتفرم رز فقط کافی است نرم افزار را روی سیستم خود و منشی نصب کنید، سیستم‌ها را به یک وایفای مشترک متصل کنید و صبر کنید تا نسخه‌های منشی و پزشک به صورت خودکار به هم متصل شوند. در هر جایی از مراحل نصب و راه اندازی که دچار مشکل شدید، کارشناسان پشتیبانی ما به شما کمک خواهند کرد و در صورت نیاز حضوری به کمک شما می‌آیند.
هزینه‌ی خرید پلتفرم رز به چه صورت است؟
هزینه پلتفرم رز به صورت اشتراکی پرداخت می‌شود و شما برای مدتی مقرر (از ۳ ماه تا ۱ سال) برای خدمات پلتفرم رز هزینه‌ای پرداخت می‌کنید. پرداختی شما شامل یک هزینه‌ی پایه‌ای مشخص برای پلن‌های عمومی، تخصصی و فوق‌تخصصی ما است و یک هزینه‌ی متغیر که به صورت «پرداخت به ازای خدمت» محاسبه می‌شود. یعنی بسته به میزان استفاده‌ای که از برخی از امکانات پلتفرم رز می‌کنید، هزینه‌ی خدمات را پرداخت می‌کنید. پرداخت‌ها در پلتفرم رز به بهینه‌ترین شکل ممکن طراحی شده‌اند.
شرایط عودت بی‌چون و چرا چگونه است؟
در صورتی که از پلتفرم رز راضی نباشید، می‌توانید در هر زمان پلن خود را لغو و هزینه‌ی پرداختی را با شرایطی واپس بگیرید. تا ۳۰ روز بعد از پرداخت برای هر یک از پلن‌های پلتفرم رز، هزینه پرداختی شما به صورت کامل و فقط با کسر مالیات به شما برگردانده می‌شود. در صورت درخواست بازگشت وجه بعد از ۳۰ روز، هزینه‌ی زمان فعالیت پلتفرم و خدمات ارائه شده از شما کسر شده و باقی وجه عودت داده می‌شود.
نوبت دهی آنلاین در پلفترم رز چگونه است؟
با خریداری پلن‌های تخصصی و فوق تخصصی ما، یک سایت شخصی و یک پروفایل کاربری در سایت رز به شما ارائه می‌شود. مدیریت هردوی این صفحات اینترنتی کاملاً در دستان شماست و هردو به قابلیت نوبت‌دهی آنلاین مجهز هستند. بیماران می‌توانند با مراجعه به یکی از این موارد، برای دریافت نوبت اینترنتی اقدام کنند. لازم به ذکر است که تنظیمات نوبت‌های آنلاین در سایت شخصی و پروفایل پزشک از طریق پنل پزشکان مدیریت می‌شود و همه‌ی امکانات به صورت یکپارچه هستند.
آیا می‌توانم بدون نصب نرم افزار مطب، از نوبت‌دهی آنلاین استفاده کنم؟
رز یک پلتفرم یکپارچه و کامل برای مدیریت پرکتیس شما است و استفاده از نرم افزار مطب را به شما توصیه می‌کنیم. با این این امکان وجود دارد که بدون نصب و راه اندازی نرم افزار مطب از ابزارهای آنلاین پلتفرم رز (شامل پروفایل، سایت، نوبت‌دهی آنلاین و ...) استفاده کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر با بخش فروش پلتفرم رز در تماس باشید.
سایت شخصی پزشک به چه صورت است؟
در پلن‌های تخصصی و فوق تخصصی پلتفرم رز یک سایت شخصی حرفه‌ای و رسمی برای شما طراحی می‌شود که می‌توانید به تولید محتوای آن را خودتان انجام دهید یا به ما بسپارید. آدرس سایت به نام خودتان خواهد بود و ما فقط به عنوان میزبان شما فعالیت خواهیم کرد. سایت پزشک از بخش‌های پورتفولیو (آلبوم فعالیت‌ها و سوابق)، وبلاگ، تماس با ما، آلبوم خدمات، مشاوره آنلاین، نوبت‌دهی آنلاین و ... تشکیل شده است.
آیا امکانات پلتفرم رز قابلیت شخصی سازی دارند؟
بله. بسته به نیاز پرکتیس و زمینه‌ی تخصصی شما، تیم طراحی و توسعه‌ی رز می‌تواند برای شما ماژول‌ها یا ابزارهای نرم‌افزاری مختلفی طراحی کند. در مورد نحوه‌ی درخواست برای طراحی و توسعه‌ی ابزارها و ماژول‌ها می‌توانید با بخش پشتیبانی در تماس باشید تا اطلاعات تکمیلی به شما ارائه شود.
مطب من منشی ندارد، آیا می‌توانم خودم امورم را مدیریت کنم؟
بله اگر در پرکتیس خود از دستیار یا منشی استفاده نمی‌کنید، می‌توانید نسخه‌ی پزشک را به تنهایی راه اندازی کنید و از همه‌ی امکانات آفلاین و آنلاین پلتفرم رز بهره ببرید.
پذیرش بیماران من را منشی درمانگاه انجام می‌دهد، آیا می‌توانم از پلتفرم رز استفاده کنم؟
بله. شما می‌توانید لپتاپ خود را در اختیار منشی درمانگاه قرار بدهید تا مستقیم از طریق نرم افزار مدیریت مطب بیماران شما را مدیریت کند. یا می‌توانید برای منشی درمانگاه یا کلینیک امکان دسترسی محدود به پنل آنلاین را فراهم کنید تا منشی بتواند نوبت‌های آنلاین شما را مشاهده و پذیرش بیماران را مدیریت کند. نحوه‌ی انجام این موارد در پایگاه آموزش به تفصیل توضیح داده شده است. بعد از دریافت ثبت نام و دریافت نرم افزار، به پایگاه آموزش دسترسی خواهید داشت.
آیا پلتفرم رز به ثبت نسخ بیمه کمکی می‌کند؟
متاسفانه سامانه‌های مکانیزه‌ی بیمه‌ای کشور هنوز قابلیت این را ندارند که به نرم افزارهای مختلف متصل شوند. اما به محض این که این امکان فراهم شود، مطمئناً پلتفرم رز در زمره‌ی نرم افزارهایی خواهد بود که این قابلیت را برای کاربران خود فراهم می‌کند. تا آن زمان، شما می‌توانید جدول ویزیت‌ها و خدمات روزانه خود را به همراه نام، نام خانوادگی، کد ملی و شماره بیمه بیماران از نرم افزار استخراج کنید تا فرآیند ثبت اطلاعات در سایت سازمان‌های بیمه‌گر برایتان ساده‌تر باشد.
آیا پلتفرم رز به ثبت نسخ بیمه کمکی می‌کند؟
متاسفانه سامانه‌های مکانیزه‌ی بیمه‌ای کشور هنوز قابلیت این را ندارند که به نرم افزارهای مختلف متصل شوند. اما به محض این که این امکان فراهم شود، مطمئناً پلتفرم رز در زمره‌ی نرم افزارهایی خواهد بود که این قابلیت را برای کاربران خود فراهم می‌کند. تا آن زمان، شما می‌توانید جدول ویزیت‌ها و خدمات روزانه خود را به همراه نام، نام خانوادگی، کد ملی و شماره بیمه بیماران از نرم افزار استخراج کنید تا فرآیند ثبت اطلاعات در سایت سازمان‌های بیمه‌گر برایتان ساده‌تر باشد.
دریافت پلتفرم رز با 10 روز اشتراک هدیه
بالا