پرونده الکترونیک سلامت - RoseMD
تهران، جنت آباد جنوبی، نبش اول غربی، پلاک ۲۰، واحد ۳

پرونده الکترونیک سلامت

«پرونده الکترونیک سلامت»

همگام با تحولات فناوری اطلاعات در پزشکی

پرونده الکترونیک به سرعت در حال گرفتن جای پرونده‌های کاغذی قدیمی هستند. در کشور ایالات متحده حدود ۸۳ درصد از پزشکان، از پرونده‌های الکترونیک استفاده می‌کنند و پیش بینی می‌شود که این عدد به زودی به ۱۰۰ برسد. در کشور ما نیز پرونده‌ی الکترونیک سلامت در حوزه‌های دولتی و غیردولتی در حال توسعه است. در نرم افزار مدیریت مطب RoseMD با حفظ ساختار پرونده‌های کاغذی، تلاش کردیم تا گذر شما از سیستم پرونده‌های سنتی به الکترونیک را آسان و سریع سازیم تا از تحولات فناوری اطلاعات در پزشکی عقب نمانید.

ارائه شده در
نرم‌افزار مطب
مهم‌ترین مزیت
بهترین روش حفظ پرونده‌ها
تشکیل پرونده در نرم افزار مدیریت مطب rosemd

با فرمت استاندارد پرونده‌های پزشکی

پرونده الکترونیک سلامت در پلتفرم رز براساس ساختار استاندارد یک پرونده‌ی پزشکی طراحی شده است. در هر بار مراجعه، فرم الکترونیک استاندارد شرح حال بیمار را در دست دارید که از بخش‌های آشنایی نظیر شکایت اصلی (CC)، وضعیت بیماری فعلی (PI)، سوابق اجتماعی، درمانی و دارویی (Hx) و غیره تشکیل شده است. شرح حال اخذ شده در هر مراجعه بعد از نهایی سازی در بایگانی ذخیره و طبقه‌بندی می‌شود و در هر زمان که بخواهید به سادگی جستوجوی نام بیمار یا شماره پرونده‌ی او قابل دسترسی است.

تشکیل پرونده در نرم افزار مدیریت مطب rosemd

دسته‌بندی شده و مرحله به مرحله

می‌توانید در هر مراجعه، شرح حالی بسیط (comprehensive) یا مشکل محور (problem-oriented) از بیمار خود دریافت کنید و این به ترجیح شما بستگی دارد. ثبت اطلاعات مراجعه در چند مرحله با ترتیبی استاندارد و منطقی طراحی شده است. شما از اطلاعات شخصی (ID) بیمار شروع می‌کنید، شکایت اصلی، علایم مثبت و منفی را درج می‌کنید، سوابق قبلی بیمار و اطلاعات پاراکلینیک او را وارد نرم افزار می‌کنید، برای خود یادداشت‌هایی می‌گذارید و در آخر می‌توانید نسخه، دستورات پاراکلینیک و اُردرهای دیگر را ثبت کنید. همه چیز به صورت مرحله به مرحله طبقه بندی شده تا سرعت و تمرکز شما به حداکثر برسد.

شاید در بعضی از مراجعات نیازی به دریافت یا ثبت شرح حال نباشد، شاید می‌خواهید فقط دو یا سه قسمت از شرح حال را تکمیل کنید یا می‌خواهید به مرحله‌ی اول بازگردید و اطلاعاتی را تغییر دهید. هیچ مشکلی نیست، شما می‌توانید آزادانه بین مراحل ثبت اطلاعات مراجعه حرکت کنید، هرچه که نیاز بود را تکمیل کرده و آن چه نیاز نیست را خالی رها کنید. دستتان کامل باز است.

افزودن فایل‌های مختلف با هر فرمتی

شما می‌توانید تصاویر، فایل‌های PDF، عکس‌های رادیولوژی و سایر فایل‌ها را با هر فرمتی که باشند، در پرونده بیمار خود وارد کنید. همچنین می‌توانید وارد کردن این فایل‌ها را به منشی خود بسپارید. اگر یک فایل با یک فرمت خاص در کامپیوتر شما قابل باز کردن باشد یا اصطلاحاً نرم افزار لازم برای اجرا کردنش را داشته باشید، می‌توانید آن فایل را به پرونده‌ی بیماران خود پیوست کنید و هر زمان که خواستید به طور مستقیم از داخل نرم افزار به آن دسترسی پیدا کنید.

ثبت و چاپ نسخه‌ها و اُردرها

در مراحل انتهایی ثبت اطلاعات مراجعه و شرح حال، به امکانات بی‌نظیری دسترسی دارید که شامل صدور نسخه و درخواست‌های پاراکلینیک می‌شود. برای صدور نسخه به بانک اطلاعاتی داروهای ژنریک ایران دسترسی دارید و می‌توانید برند و نحوه‌ی مصرف دارو را مشخص کنید. همچنین امکان افزودن داروهای خاص به بانک اطلاعاتی وجود دارد. درخواست‌های پاراکلینیک را نیز به صورت جملات از پیش ساخته برایتان قرار داده‌ایم؛ همچنین می‌توانید اُردرهای پرکاربرد خود را به این جملات اضافه کنید. تمام درخواست‌ها و نسخ با سربرگ رسمی شما چاپ می‌شوند و همچنین امکان پرفراژ کردن آن‌ها روی دفترچه‌های بیمه نیز وجود دارد.

استفاده از قلم نوری و ضبط صدا

پرونده الکترونیک پلتفرم رز قابلیت اتصال به انواع قلم‌های نوری را دارد. شما می‌توانید مثل سابق پرونده‌ها و اطلاعات ویزیت را به صورت دستی یادداشت ولی به صورت الکترونیک ذخیره کنید. امکان فوق‌العاده‌ی دیگری که ایجاد کرده‌ایم، قابلیت ثبت سریع اطلاعات به شکل ضبط صدا است. از ضبط صدا می‌توانید برای ثبت یادداشت‌های صوتی در پرونده یا در ماژول کیس مطالعاتی استفاده کنید.

افزودن پرونده به کیس‌های مطالعاتی

در حین ویزیت بیمار یا در فرصت‌های دیگر این امکان را دارید که اطلاعات یک بیمار را به عنوان کیس مطالعاتی ذخیره کنید. ماژول کیس مطالعاتی به صورت پیشفرض همراه با نرم افزار مطب رز خواهد بود و در تمام پلن‌های اشتراکی پلتفرم رز عرضه می‌شود. به کمک ماژول کیس مطالعاتی می‌توانید اطلاعات بیمارتان را به همراه فایل‌ها و یادداشت‌هایی که در زمان ویزیت به ذهنتان می‌رسد، ذخیره کنید تا سر فرصت به آن برگردید و ایده‌ی پژوهشی خود را مرور کنید.

ارتباط پربازده پزشک و منشی

در حال تکمیل شرح حال بیمار باشید یا بررسی درآمدهای روزانه فرقی نمی‌کند، چت متنی با منشی همیشه دم دست شماست و به آن دسترسی سریع دارید. فقط کافی است که دکمه‌ی «ارسال پیام به منشی» را بفشارید تا صفحه‌ی چت باز شود و درخواست خود را به سرعت تایپ کنید. چت متنی می‌تواند بسیار مفید باشد؛ مثلاً گاهی اوقات شرایط در مطب ایجاب می‌کند که بیمار از مکالمه‌ی شما و منشی با خبر نشود و چت متنی بهترین راه برای انجام این کار است.

اگر می‌خواهید منشی مطب برخی از اطلاعات را پیش از ورود درمان‌جو به اتاق شما دریافت کند، کافی است به بخش تنظیمات پرونده الکترونیک بروید و این فرم خامی برای دریافت این اطلاعات، در بخشی که برای یادداشت‌های منشی قرار داده‌ایم، تنظیم کنید تا منشی در زمان مراجعه بیماران بداند که باید چه اطلاعاتی را دریافت کند. همچنین شاید لازم باشد که منشی در مورد مراجعین اطلاعاتی تکمیلی به شما ارائه دهد که پیش از دیدار با بیمار از آن‌ها مطلع باشید. به طور مثال اگر بیمار از یکی از همکاران شما ارجاع شده یا اگر شخص خاصی او را معرفی کرده است. امکان تمام این موارد در پرونده الکترونیک پلتفرم رز دیده شده است.

خودتان تجربه کنید!

شما می‌توانید به سادگی تمام موارد گفته شده را در نرم‌افزار مشاهده و تست کنید. همین الان نسخه دمو (demo) نرم‌افزار مطب RoseMD را دانلود کنید. نصب و راه‌اندازی این نرم‌افزار در مطب‌تان حداکثر ۱۵ دقیقه زمان می‌برد.

دانلود